• وکیل پناهندگی
 • وکیل پایه یک دادگستری
 • وکیل ثبت احوال
 • وکیل قراردادها
 • وکیل حقوقی
 • وکیل قم
 • وکیل خوب
 • وکیل یاب
 • وکیل پایه یک
 •  وکیل برای طلاق
 • وکیل آنلاین
 • وکیل تلفنی
 • وکیل کیفری تهران
 • وکیل ملکی
 • وکیل کرج
 • وکیل مهاجرت
 • وکیل مهاجرت به کانادا

در واقع به کسی که از طرف کسی (حقوقی و یا حقیقی) به موجب عقد وکالت برای کاری مامور می شود را وکیل میگویند.

طرفین یک عقد جایز که در چارچوب مقررات بسته میشود موکل و وکیل نام دارند.

شما میتوانید برای وکیل حد و مرز تعیین کنید که چقدر میتواند آزادانه عمل کند  و میتوانید تعیین کنید در چه مواردی حضور خودتان الزامی می باشد (مقید).

«در همه دادگاه‌ها ، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند این حقوق ابتدای دستگیری مجرمان نیز باید برای آنها تعریف شود و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آن‌ها امکانات تعیین وکیل فراهم شود.

به وکیلی که توسط خود فرد انتخاب میشود تعیینی میگویند، وکیلی که بواسطه عدم توانایی فرد توسط دولت و یا ارگان های عمومی انتخاب میشود در امور حقوقی معاضدتی نامیده شده و در امور کیفری تسخیری نامیده میشود

از آنجایی که وکالت تضمینی تخلف انتظامی است دفتر ما با بررسی کامل و دقیق تمام شواهد مدارک و زوایای مختلف پرونده،مستندات و موضوعات مطروحه شما نظر تخصصی و فنی را به موکل ارائه میدهد.

وکیل

وکیل

دفتر ما متخصص در زمینه های ثبتی ، کیفری ،قراردادها ،وصول مطالبات ، خانواده ، لوایح ، تفسیر قراردادها و دادنامه ها و لوایح ، دفاعیات ، تخلفات ، تنظیم دادخواست و شکوائیه و درخواست های اداری و قراردادها ، داوری ، پذیرش نمایندگی اشخاص حقیقی و حقوقی ، نظام پزشکی ، انجام امور در سراسر ایران می باشد.

در واقع وکالت یک حرفه بسیار تخصصی می باشد که دارای ظرافت ها و نکات حقوقی بسیاری است که هر کسی به تنهایی قادر به انجام آن نیست و توانایی و مهارت در این موضوع نیازمند تجربه و تخصص می باشد که در واقع همین معیار تفاوت اصلی بین یک وکیل دادگستری با تجربه و یک شخص است، حتی در موارد حقوقی که برای یک وکیل دادگستری رخ می دهد نیز، علی رغم توانایی خود ، اقدام به همکاری با ما درخصوص پرونده مورد نظر می نماید. بنابراین می توان گفت که شما در صورت عدم اخذ وکیل جهت امور قضایی خود،در واقع شانس خود را در موفقیت در پرونده بسیار کاهش می دهید.

وکیل طلاق

وکیل طلاق در تهران

طلاق یعنی پایان ازدواج و از هم جدا شدن همسران ازیکدیگر که در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود.

طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام روابط زناشویی از بین می‌رود و میان زوجین ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی، موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.

وکلای طلاق برای رسیدگی به کلیه امور مربوط به حقوق خانواده آموزش دیده اند ،او با شما در حل و فصل عمده ترین مشکلات موثر در پرونده طلاق به شما کمک می کند.

به هر کسی که یک پرونده اختلاف دارد ، توصیه می شود وکلا باتجربه ای را استخدام کنند. برخی از اصلی ترین مواردی که در پرونده های طلاق تأثیر می گذارد شامل مراجعه به کودک و حضانت ، حمایت و تقسیم اموال است.

وکیل طلاق

وکیل طلاق

ویژگی های وکیل طلاق

فعال
وکلای فعال به خاطر نگه داشتن طرفهای مقابل در دفاع می توانند شناخته شوند. به جای واکنش به درخواست وکیل مخالف ، وكلاى فعال به دلیل استفاده از راهكارهاى مؤثر شناخته شده و از این طریق طرفین مخالف را واكنش یا پاسخ می دهند. این چیزی است که می تواند جلوی توهین طرف را بگیرد.

قدرت مذاکره
استخدام یک وکیل حرفه ای می تواند به شما در حل و فصل یا مذاکره خارج از دادگاه کمک کند. طرفهایی که مایل به حل مسائل خود هستند می توانند از خدمات این متخصصان سود زیادی کسب کنند.

قدرت مذاکره وکیل می تواند به شما در کاهش استرس ، پول و زمان مرتبط با پرونده های بسیار بحث برانگیز کمک کند. به افرادی که دارای پرونده های پیچیده هستند توصیه می شود وکلای دادرسی خوبی را استخدام کنند. این یک گزینه ارزشمند برای آنها خواهد بود.

تشخیص موقعیت مناسب برای مذاکره

وکیل های با تجربه موقعیت هایی که برای وکیلشان بهتر است با مذاکره حل شود را به خوبی میشناسند این موضوع میتواند کمک شایانی به نتیجه کلی پرونده داشته باشد.

تمرکز روی نتیجه

وکیل طلاق حرفه ای خواسته ی موکل خود را هدفی برای نتیجه ی خوب میداند و بصورت متمرکز روی آن فعالیت میکند بصورتی که اهداف و مشکلات فرعی او را از مسیر اصلی دور نکند (وقتی موکل تصمیم قطعی به طلاق دارد وکیل نباید اصرار به صلح کند و یا تشویق به ادامه) بلکه خواسته موکل ارجع ترین نکته در پرونده های طلاق است.

وکیل خانواده

انتحاب وکیل خانواده موضوع بسیار مهمی است زیرا در پای عزیزان ما و اعضای درجه یک خانواده ،فرزند و… در میان است.

وکیل-خانواده

وکیل-خانواده

موضوعاتی که معمولاً تحت قوانین خانواده قرار دارند شامل موارد زیر است:

 1. ازدواج،اتحادیه های مدنی و مشارکتهای داخلی:
 2. ورود به روابط همسری و قانونی که به رسمیت شناخته شده است
 3. خاتمه روابط خانوادگی به رسمیت شناخته شده و امور جانبی ، از جمله طلاق ، فسخ ، شهرکهای املاک ، نفقه ، حضانت کودک و ویزیت ، حمایت از کودک و جوایز نفقه
  فرزندخواندگی: دادرسی برای فرزندآوری و در بعضی موارد بزرگسالی.
 4. Surrogacy: قانون و روند زایمان به عنوان یک مادر جانشین
 5. اقدامات محافظت از كودك: اقدامات دادگاه كه ممكن است در نتيجه مداخله دولت در موارد سوءاستفاده كودك و غفلت كودك باشد
 6. قانون نوجوانان: موارد مربوط به افراد زیر سن قانونی شامل جرائم قانونی ، بزهکاری ، رهایی و احکام خردسالان
 7. پدری: دادرسی برای تأسیس و خنثی کردن پدری ، و انجام آزمایش پدری

وکیل چیست

قانون معمولاً به عنوان یک سیستم قواعد شناخته می شود که از طریق نهادهای اجتماعی یا دولتی برای تنظیم رفتار ایجاد و اجرا می شود.

اگرچه تعریف دقیق آن موضوعی پیچیده تر است.

به طور گوناگون به عنوان یک علم توصیف شده است و هنر عدالت.قوانینی که توسط دولت اجرا می شود می تواند توسط یک قوه مقننه جمعی یا یک قانونگذار منفرد تنظیم شود و نتیجه آن اساسنامه ، توسط دستگاه اجرایی از طریق احکام و آیین نامه ها باشد یا توسط قضات از طریق موارد قبلی ، به طور معمول در حوزه های قضایی حقوق عمومی تأسیس شود.

افراد خصوصی می توانند قراردادهای قانونی الزام آور ایجاد کنند،از جمله توافق نامه های داوری که می توانند برای پذیرش داوری جایگزین برای روند دادگاه عادی انتخاب کنند.

تشکیل قوانین ممکن است تحت تأثیر قانون اساسی،مکتوب یا ضمنی و حقوق رمزگذاری شده در آن باشد. قانون سیاست ، اقتصاد ، تاریخ و جامعه را از جهات مختلفی شکل می دهد و به عنوان واسطه گر روابط بین مردم عمل می کند.

وکیل کیست

وکیل کسی است که ، مجریه حقوقی یا کارمندان دولت در حال تهیه ، تفسیر و اعمال قانون ، اما نه به عنوان دبیر اجرایی و رسمی منشور. کار به عنوان وکیل شامل استفاده عملی از تئوری ها و دانش انتزاعی حقوقی برای حل مشکلات خاص فردی یا پیشبرد منافع کسانی که وکلا را برای انجام خدمات حقوقی استخدام می کنند فعالیت کند.

وکیل تهران

تهران پایتخت کشور عزیزمان به دلیل جمعیت زیاد و وجود اقتصاد های مختلف وکارخانجات و شرکت ها نیاز زیادی به وکیل را در خود حس میکند که وکلایی هم که در این زمینه فعالیت دارند تعدادشان کم نیست!!

ولی پیشنهاد ما به شما برای پیدا کردن وکیل خوب در تهران این است که به نکات قابل اهمیتی مثل دانش و تجربه هنگام انتخاب وکیل توجه فرمایید مجموعه حامی وکیل متشکل از وکلای با تجربه ای که با تحصیلات عالیه و مدرس دانشگاه ها میباشند در خدمت شما عزیزان هستیم برای برقراری ارتباط با ما تماس بگیرید(02122204704) و یا فرم درخواست مشاوره حقوقی را پر بفرمایید

وکیل تسخیری

 (Public Defender or law officer) یک وکیل مدافع (یا در مواردی هیئت وکلای مدافع) است برای دفاع از کسانی که از عهده دفاع از خود یا گرفتن وکیل خصوصی در امور کیفری بر نمی‌آیند.

وکیل تسخیری همچنین می‌تواند از منافع ملی، حقوق بازداشت شدگان تبعه یک کشور در کشور دیگر و در موارد خاص از حقوق اساسی و منافع یک کشور دفاع کند.

در ایران برای دسترسی یکسان عامه به دادرسی عادلانه در اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده است: «در همه دادگاه‌ها طرفین دعوی حق دارند برای خود وکیل انتخاب نمایند واگر توانائی وکیل را نداشته باشند باید برای آنها امکانات تعیین وکیل فراهم شود»

شرایط دادگاه

در دعاوی کیفری شاکی و متهم حق دارند که از وکیل استفاده کنند و اگر متهم توانائی مالی برای انتخاب و معرفی وکیل نداشته باشد می‌تواند از دادگاه درخواست کند تا برای او وکیلی تعیین نماید. اگر دادگاه تشخیص دهد که متهم قادر به انتخاب وکیل نیست با استفاده از بودجه دادگستری برای متهم وکیل تعیین می‌کند، البته در جرائمی که مجازات آنها حسب مورد اعدام یا قصاص نفس یا سنگسار یا حبس ابد است چنانچه متهم شخصاً وکیل معرفی نکند دادگاه مکلف است برای او وکیل تسخیری تعیین نماید حتی اگر شخص متهم چنین درخواستی را به عمل نیاورد. البته در جرائم منافی عفت متهم حق دارد از حضور یا معرفی وکیل برای خودش امتناع کند.

وکیل تسخیری که از سوی دادگاه برای متهم انتخاب می‌شود از سوی متهم قابل تغییر نیست مگر در مواردی که وکیل تسخیری یا همسر یا فرزند او دارای نفع شخصی در قضیه باشند یا رابطه خویشاوندی بین وکیل یا یکی از اصحاب پرونده وجود داشته باشد و مواردی از این دست که بی‌طرفی و امانت وکیل را دچار شائبه نماید (موارد مذکور صریحاً در قانون قضایی شمارش شده است).

وکیل پایه یک

تفاوت وکیل پایه یک و دو

وکلای پایه ۲ فقط حق شرکت در محاکم کیفری که به جرم‌های تعزیری مستوجب حبس کمتراز ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی منتج می‌شود را دارند و در محاکم حقوقی نیز چنانچه بازخواسته کمتر از ۵۰۰میلیون ریال باشد و یا خواسته غیر مالی مگر در دعاوی مربوط به اختلافات در اصل نکاح، اصل طلاق، اثبات و نفی نسب باشد، می‌توانند از حقوق موکل خود دفاع کنند، اما وکیل پایه یک دادگستری حق شرکت در تمامی محاکم اعم از حقوقی و کیفری و.. را دارند.

وکلایی که از کانون وکلای دادگستری پروانه اخذ می‌کنند بدواً به‌صورت ۲ سال کار آموزی دوره را طی می‌کنند و می‌توانند ذیر نظر وکیل سرپست نسبت به دفاع از حقوق موکل اقدام کنند و پس از طی ۲ سال و همچنین تأیید صلاحیت علمی و گزینش‌های مربوطه موفق به اخذ پروانه وکالت پایه یک شوند؛ لذا شهروندانی که حق انتخاب وکیل را دارند بدواً باید اطلاع کامل از پایه وکیل داشته باشند و بر حسب موضوع که آیا کارآموز وکالت یا وکیل، پایه دوم یا اول باشد اقدام کنند. توجه به پایه وکیل درابتدا می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب وکیل باشد. در بعضی موارد اشخاصی که نیاز به وکیل دارند بدون تشخیص این امر اقدام به انتخاب وکیل می‌کنند و بعد از بروز مشکل متوجه می‌شوند که وکیل انتخابی آن‌ها کارآموز پایه ۲ بوده و در صلاحیت دفاع از حقوق وی نمی‌توانسته باشد؛ بنابراین شهروندان باید با توجه به موضوع و مشکلات خود، برای انتخاب وکیل اصلح دقت نظر کافی را لحاظ کنند.

وکیل مهریه

مهریه دینی بر گردن زوج است که زوجه میتواند در هر زمانی آن را مطالبه کند چه در زندگی و چه در هنگام طلاق و اختلاف از همین رو ممکن است زوجه به وکیل مهریه جهت اخذ مهریه رجوع کند.

اما در رابطه با مهریه و وکیل مهریه چه چیزهای لازم است بدانیم؟ شرایط درخواست مهریه چیست؟ ما به سوالات شما در این مقاله پاسخ میدهیم.

شرایط و قوانین مهریه

 • مهریه باید ارزش مالی داشته باشد (مالیت)  و امکان خرید و فروش آن نیز وجود داشته باشد، این موضوع در رابطه با مواردی همچون کالاهای تجاری،خودرو، زینت آلات،طلا، سکه و غیره صدق می کند.
 •  زوج باید مهریه ای را تعیین کند که بر آن مالکیت داشته باشد از این رو اموال عمومی یا مال موقوفه را نمی توان به عنوان مهریه معرفی کرد. بدان معناست که مال باید به صورتی باشد که زن بلافاصله پس از عقد نکاح بتواند مالک آن شود.
 • مهریه باید بصورت دقیق مشخص شود معین باشد.
 • در هنگام تعیین مهریه باید مقدار، جنس و وصف مهر معلوم باشد و قابلیت تعیین داشته باشد.معلوم شدن مهریه بدان معناست که برای طرفین، به وسیله مشاهده تعیین آن ممکن باشد. در صورتی که مقدار مهریه با مشاهده معلوم نباشد باید با استفاده از وسایل خاص وزن، عدد،مساحت و …  معین شود.با تمام این اوصاف اگر مورد نامعلومی به عنوان مهر در نظر گرفته شود، یا آنکه مهر مالیت نداشته باشد، با توجه به قوانین مدنی عقد باطل نخواهد شد و فقط مهر باطل می شود.در این صورت شرایط مانند زمانی است که حین عقد مهر مشخص نشده باشد و بایستی مهرالمثل تعیین گردد.
 • مهریه باید قابل تسلیم شدن به زن باشد. تعیین مهریه ای که پنهان باشد یا نتوان به آن دسترسی پیدا کرد نمی تواند به عنوان مهریه تعیین گردد.
 • از موارد دیگری که باعث تعیین مهرالمثل می شود آن است که نباید مهریه از مواردی باشد که قانون و یا احکام شرعی فروش، استعمال و یا مالکیت آن را ممنوع و غیرقانونی کرده باشد. مانند مواد مخدر، مشروبات الکلی و غیره. در این صورت نکاح صحیح تلقی شده اما مهرالمثل تعیین می شود
 • زوجین بصورت کامل باید از میران مهریه رضایت داشته باشند

وکیل خوب در تهران

کلا وکیل خوب را چه وکیلی میتوان گفت ؟ با توجه به سال ها تجربه و حل و رسیدگی به پرونده های متعدد وکیل خوب وکیلی است که برای موکل خود بجنگد به طوری که موکل این احساس را داشته باشد که وکیل برای او کم نمیگذارد و تمام تلاشش را میکند در این میان وکیلی که هم تجربه کافی و هم علم کافی برای حل پرونده شما را داشته باشد میتوان گفت وکیل خوبی است.

ولی چرا میگوییم وکیل خوب در تهران یا کرج یا هرجای دیگه دلیل این موضوع این است که بطور مثال وکلایی که در منطقه 1 تهران خوب کار میکنند اسامیشان ازین قرار است …

و به معرفی آن ها میپردازیم دکتر فرزاد رضایی یکی از وکلای خوب در تهران است که بیشتر در منطقه 1 تهران فعالیت دارد و دفتر ایشان هم در همان منطقه در خیابان شریعتی پلاک 1899 واقع شده است

وکیل-خوب-در-تهران

وکیل-خوب-در-تهران